Опис герба та прапора Макарівського району

Автори: заслужений художник України Марчук А.П., історик Обухівський В.В.

ГЕРБ
    В центрі композиції розташований прямокутний вверху та заокруглений внизу щит. Співвідношення висоти до ширини щита 8:7. Щит поділений горизонтально на дві рівні частини синьою хвилястою смугою.
    У верхній частині щита на зеленому полі зображена розкрита книга срібного кольору, на тлі книги розміщений православний хрест. Макарівщина - батьківщина видатного духов-
ного діяча XVII-XVIII ст. Данила Туптала (Дмитрія Ростовського), який причислений до лику святих православної церкви, автора книги "Житіє Святих". Зображення книги означає відродження духовності та давніх освітянських традицій.
    У нижній частині щита на золотому тлі зображена оборонна стіна, яка символізує захисне значення району в далекому минулому. В ряді сіл існували давньоруські городища (Макарів, Бишів, Андріївка, Мотижин, Чорногородка, Небе-лиця) та середньовічні замки. По території краю проходять чотири Змієві вали.
    Над оборонною стіною зображений натягнутий лук з стрілою та накладеними перехрещеними шаблями. В XVI-XVIII ст. територія району стала ареною національно-визвольної боротьби. Макарівська, Ясногородська, Рожівська козацькі сотні брали активну участь в боях під проводом Б. Хмельницького. Тут діяли селянсько-козацькі загони в період гайдамаччини та Коліївщини, визволяючи край від поневолювачів.

СИМВОЛІКА КОЛЬОРОВОЇ ГАМИ ГЕРБА
    Територія району розташована в межах природних зон Полісся (зелений колір) та лісостепу (золотий колір). По північній і південній стороні території району проходять річки Здвиж та Ірпінь (символіка синьої хвилястої смуги всередині щита).
    Зелений колір уособлює вірність, чесність, свободу. Золотий - знатність, багатство і силу. Синій - велич і красу. Срібний - чистоту та мудрість.

КАРТУШ
    Герб обрамлює картуш у вигляді вінка, з правого боку соснової гілки, з лівого - дубової гілки зеленого кольору, як основні види рослинності краю. Картуш завершується зображенням колосся пшениці золотого кольору, що є основним напрямком сільськогосподарського виробництва району.
Вінок з соснової та дубової гілок перев'язаний унизу синьою стрічкою.

ПРАПОР
    Співвідношення 2:3, розділений на дві рівні частини синьою смугою. Зверху - зелений колір, знизу - золотий. На тло прапора може накладатися щит герба.